Universitatea Nicolae Titulescu

EN

Adresa

Calea Vacaresti, Nr. 185, Sect 4. Bucuresti

Telefoane

330.90.32; 330.90.76; 330.88.64; 330.89.58; Fax: 330.86.06

Email

lexetscientia@univnt.ro

______________

ISSN 1583-039x
e-ISSN 2066-1886

CNCSIS B +

Indexata in : EBSCO-CEEAS, CEEOL, INDEX COPERNICUS, vLex, DOAJ, Hein Online

Inclusa in : BRITISH LIBRARY, INTUTE LIBRARY CATALOG GEORGE TOWN GENAMICS

Open access statement

CC License

Comunicat premii Constant 2013

22 April 2013

In perioada 19-20 aprilie 2013 s-a desfasurat cea de-a treia editie a Conferintei Studentilor, Constant 2013.
La Bucuresti a fost prezenta si o delegatie compusa din noua studenti din partea Universitatii din
Miskolc, Ungaria.
Cele trei sectiuni au fost: drept, stiinte economice si stiinte sociale
si administrative.Competitia a fost stransa iar cele mai bune lucrari au fost premiate.
Multumim pe aceasta cale tuturor participantilor la conferinta si adresam inca de pe acum invitatia de a participa si la urmatoarea editie a Constant, care se va desfasura in anul 2014.
Premiile detaliate pe domenii si sectiuni le gasiti afisate mai jos.


Va multumim,

Asist.univ.dr. Elena Stefan
Manager CONSTANT 2013


1. Sectiunea  Drept
1.1.  Drept penal
 
Premiul I
- Nora Nemeth (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Elena Meissner (Facultatea de Drept, Universitatea Româno-Americană)
- Anca Elena Ion (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Alexandra Mateescu (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-II-lea
- Andrei Marian Covaliu (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Lavinia Lungu, Mihaela Sava (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Zsuzsanna Guzi (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Anca Iordache (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-III-lea
- Saly Al Bahra (Facultatea de Drept, Universitatea Româno-Americană)
- Ginuţa Stângă (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
1.2.Drept privat
 
Premiul I
- Lavinia Lungu, Mihaela Sava(Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al-II-lea
- Nora Beres (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Stefan Grigore (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al-III-lea
- Delia Liana Lepadatu(Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Gabriel Manea (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
 
1.3.Drept public
 
Premiul I
- György Marinkás (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Máté Lakatos (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Marilena-Roxana Tudorache (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Beniamin Branzas (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-II-lea
- András Kardos (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Daniel GabrielSecara (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Marius Catalin Mitrea (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-III-lea
- Lilla Nóra Kiss (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- StefaniaMaftei (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Daniel CristianParaschiv (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Radu AlexandruMavrodin (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
2. Stiinte economice
 
Premiul I
- Angela Stanescu Burlan, Cristina Munteanu,(Facultatea de Stiinte Economice, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
-Andrei Niculae (Facultatea de Stiinte Economice, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al- II-lea
- Nicolae Petrea (Facultatea de Stiinte Economice, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
-Gabriela Tomescu (Facultatea de Stiinte Economice, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al-III-lea
- Catalin Alexandru Andrei (Facultatea de Stiinte Economice, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
-Lucia Botolin, Diana Ilie (Facultatea de Stiinte Economice, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

3. Stiinte sociale si administrative
 
Premiul I
- Ruxandra Elena NEAGU (YILMAZ), Ana‐Maria POPA (Facultatea de Stiinte Sociale si Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al-II-lea
- Madalina Cozma (Facultatea de Stiinte Sociale si Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al-III-lea
- Marius Catalin Costache (Facultatea de Stiinte Sociale si Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Laura Florina Stan, Nicoleta Doina Nedelea Stan (Facultatea de Stiinte Sociale si Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Fotografii: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.501693409886722.1073741839.356923247697073&type=3